Andreas Lundgren (S)

Kontaktinformation

E-post:
andreas.lundgren@umea.se

Uppdrag (7 st)

OrganisationUppdragPeriod
Individ- och familjenämnden Ordförande 2018-12-01 - 2022-11-30
Individ- och familjenämndens au Ordförande 2018-12-01 - 2022-11-30
Kommunfullmäktige Ledamot 2018-10-15 - 2022-10-14
Kommunstyrelsen Ersättare 2018-11-27 - 2022-11-26
Kommunstyrelsens hållbarhetsutskott Ledamot 2018-11-28 - 2022-11-27
Kommunstyrelsens näringslivs- och arbetsutskott Ersättare 2018-11-28 - 2022-11-27
Personalnämnden Ledamot 2018-12-01 - 2022-11-30